Левски победи с 6:4 отбора на участниците на шахматния турнир М-тел Мастерс в демостративен мач, игран на централния терен на стадион “Георги Аспарухов”, предаде БГНЕС. Двубоят се състоя от две полувремена от по 10 минути, като срещу Топалов, Камски, Мамедяров, Сасикирян, Нисипиану и Адамс се изправиха Станимир Стоилов, Наско Сираков, Елин Топузаков, Христо Йовов, Валери Домовчийски и Лусио Вагнер. Двубоят бе много оспорван и изпълнен с обрати. Левски поведе с 2:0 след голове на Станимир Стоилов и Христо Йовов, а Сасикирян намали за 2:1 малко преди края на първата част. Капитанът Топалов и резервата Иван Чепаринов се отличиха с пропуски преди почивката. В началото на второто полувреме главният съдия Йозеф Винатцер отмени спорен гол на Наско Сираков, а по-късно даде леко пресилена дузпа за фаул на Йовов срещу Топалов. Капитанът на Чес Юнайтед изравни с бомбен удар, а малко по-късно сензацията стана пълна, когато Мамедяров направи резултата 2:3. Наско Сираков обаче изравни, а Мъри Стоилов оформи своя хеттрик с две последователни попадения, правейки резултата 5:3. Малко преди края на срещата Бербатов най-после се разписа на Герена. Става въпрос за 10-годишният братовчед на капитана на българския национален отбор Димитър Бербатов – Киприян, който намали на 5:4. Христо Йовов оформи крайното 6:4. Индиецът Сасикирян получи “зелен картон” от Булстрад за спортсментство. След срещата съставите на двата отбора Христо Йовов и Веселин Топалов се изправиха един срещу друг в дуел на шахматната дъска. След оспорвана партия в “мителшила” Топалов предложи реми на Йовов, който джентълментски прие.