Министерството на финансите на Русия засекрети подробните данни за бюджетните разходи по сектори, като обяснението е, че така страната се предпазвала от бъдещи санкции от Запада.
За деловата медийна група РБК от пресцентъра на министерството посочват: "Във връзка с натиска, упражняван от Съединените щати, ЕС, Великобритания и други недружелюбни държави върху Руската федерация и физически лица, се наложи частично ограничаване на разпространението на информация, включително относно формирането на бюджетна отчетност"
В представения отчет за изпълнението на федералния бюджет за януари-май са посочени приходите и разходите като цяло, както и дефицитът. Но няма данни за разходите на бюджета по конкретни раздели.
Министерството на финансите също така спря да разкрива източниците за финансиране на бюджетния дефицит, включително нетния размер на държавните финансови и експортни заеми за други държави и салдото по пласиране/погасяване на държавни облигации.
Ведомството посочва, че за пет месеца приходите в бюджета са 48.1% от общите приходи за годината; разходи - 44,5% от общите разходи за годината. Бюджетният излишък за януари-май, по предварителни данни, възлиза на повече от 1.49 трилиона рубли.
Най-много приходи идват от Федералната данъчна служба (8.3 трилиона рубли от почти 13 трилиона рубли) и Федералната митническа служба (3.1 трилиона рубли). Бюджетът е получил 595 милиарда рубли от други федерални органи.
Затварянето на статистиката за изпълнението на федералния бюджет продължава тенденцията, зададена от Банката на Русия за банковата статистика и Федералната митническа служба за външната търговия, каза Александър Исаков, икономист и автор на Telegram канала Solid Figures.
В края на май финансовият министър Антон Силуанов каза, че специалните операции в Украйна и пенсионното осигуряване изискват "огромни средства". По данни на Министерството на финансите през април бюджетните разходи по раздел Национална отбрана възлизат на около 627 милиарда рубли. в сравнение с 246 милиарда рубли. за същия период година по-рано.
Дневник
Коментари
Анонимен
Ех ако мизерията можеше да се засекрети.......
Анонимен
Няма как да разсекрети всичко. Само това което може да заблуди врага.
Горкия адолф също се стремеше да бъде световен герой,но остана с надеждите си.
И владимир иска да постигне нещо подобно,но всичко е бош лаф работа.
На диктаторите краят им е един и същ.
Анонимен
Снощи излезе инф от росстат преди войната 15мил рус са имали доходи под световния мин сега са вече 25милона сиреч живеят в африканска мизерия
Анонимен
Няма как някой да е под световния мин. Той затова е световен. Освен ако тоя някой не живее на друга планета.
до Анонимен
има такива в африка и в русия , от оон си има критерии , но ти откъде да знаеш ,умствения ти капацитет е като на сибирска катерица , както и болшенството в раша ,там по умните вече избягаха е и още бягат ма ти от де да знаеш , все гледаш и та влече на там , ми айде очакват те с отворени обятия такива лапни шарани като тебе
Анонимен
Понеже очевидно не можеш да съобразяваш, ще ти го кажа по друг начин - бедняците в Африка и Русия може да са НА "световния мин.", но не и ПОД него. Защото дефиницията за "мин." е НАЙ-НИСКАТА стойност на търсения параметър в обработваните данни. Не може нещо да е по-малко от най-малкото. По-просто не мога да ти го обясня. Вече започвам да подозирам, че при теб се проявява ефектът на Дънинг-Крюгер.
Друг
Приятелю, информирай се за ефекта на Дънинг-Крюгер преди да пишеш. Лесно е.
Анонимен
Ефектът на Дънинг – Крюгер е когнитивна склонност, при която неквалифицирани индивиди страдат от илюзорно превъзходство, изразяващо се в надценяване на собствените познавателни способности. Дънинг казва: „Ако си некомпетентен, не можеш да знаеш, че си некомпетентен...".
Описанието добре приляга на онзи, който е писал само с малки букви на предишната страница с коментари.