"Левски" се завърна успешно в Европа, побеждавайки ПАОК с 2:0 в първи мач от втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите. Пред 15 хиляди зрители на стадион "Георги Аспарухов" сините играха вдъхновено и организирано, като заслужено стигнаха до победата.

Уелтон в първата и Билал Бари в 19-ата минута отбелязаха попаденията за сините.

Реваншът е след седмица на стадион "Тумба" в Солун.

Двубоят отбеляза и завръщането на "Левски" в европейските клубни турнири след 3-годишна пауза. За последно отборът участваше в Европа през сезон 2019-20.

Треньорът на сините Станимир Стоилов имаше ограничени опции заради контузени играчи. На резервната скамейка бяха записано само шест футболисти, двама от които вратари.

Въпреки това след само 41 секунди "Левски" успя да подаде. След изритана топка от Николай Михайлов защитник в черни-бяло я върна назад, Уелтон я догодини, за да изпревари вратаря и с едно докосване намери вратата - 1:0.

След ранното попадение "Левски" затвори празните пространства и опита да играе на контраатака. За сметка на това гостите стигаха до вратата на Михайлов основно при статични положения.

В 18-ата минута контраатакуващият подход даде резултат и отборът на Стоилов вкара втори гол. Уелтон открадна топката в собствената половина на "Левски", намери Георги Миланов, а той след пробив отляво центрира прострелно в наказателното поле.

Бари беше на отлична позиция и реализира от движение.

До края на първата част ПАОК опита да притисне домакините, но без да има чисто голово положение пред Михайлов.

През втората част "Левски" не предприемаше рискове и атакуваше предпазливо. Няколко пъти Уелтон и Роналдо пробваха индивидуални пробиви. От своя страна ПАОК продължи да бъде по-опасен след статични положения, най-вече центрирания от корнери.

След почивката ПАОК така и не успя да отправи точен удар към Николай Михайлов.