Когато боледуваме от COVID-19, склонността за тежко боледуване през следващите пъти не е толкова голяма, но с всяко следващо боледуване този вирус по малко допълнително уврежда нашата система", заяви тази сутрин в ефира на "Нова телевизия" пулмологът д-р Александър Симидчиев.
COVID-19 e предимно съдово заболяване т.е. вирусът атакува кръвоносните съдове и всяко следващо боледуване уврежда още и още съдове, припомни той.
Симидчиев коментира данните за разпространението на COVID-19 в България. Големият процент на положителни тестове за COVID-19 спрямо всички направени тестове в момента показва, че тестове си правят само хората със силно изявени симптоми на заболяването, коментира пулмологът. "За щастие, общият брой на новозаразените намалява т.е. виждаме, че сегашният пик е с тенденция към стихване", каза още Симидчиев и добави: "Виждаме, че се справяме по-добре с пандемията в дългосрочен план, защото намалява броят на починалите като процент от боледуващите".
Дневник
Коментари
Анонимен
Тестовете струват пари, а народът е беден. Нормално е хората да не се тестват, преди ножът да опре до кокала. Ако държавата плащаше, тогава сигурно повече щяха да се тестват.
Анонимен
Тъжно е че имаш такава представа за заобикалящата те среда. Парите на държавата са парите на народа. За да плати нещо държавата трябва да вземе тези пари от твоя джоб.
Анонимен
Там е работата, че няма да ги вземе от моя джоб, ами от джобовете на всички, които плащат данъци. Друг е въпросът каква част от тези данъци отиват за народа и каква - в джобовете на управляващите ни крадци.