ЦСКА спечели Суперкупата на България, след като победи с 1:0 Литекс на Националния стадион "Васил Левски". Единственото попадение за "червените" вкара Кирил Котев в 64-та минута. Мачът бе първи официален и за двата тима за сезон 2008/2009 и разочарова феновете на футбола. Шампионът и носителят на Купата не предложиха нито добра продукция, нито положения, нито емоции. Все пак феновете на "армейците" могат да бъдат доволни, след като любимият им отбор стоя на терена далеч по-добре от очакваното и накрая заслужено вдигна първия си трофей за този сезон. Именно ЦСКА имаше по-добрите положения през първата част, но Неи не съумя да ги оползотвори. След центриране от корнер, в 28-та минута бразилският таран получи удобна топка на границата на малкото наказателно поле, но с коляно би в аут. Четири минути по-късно Неи засече с глава центриране на Атанас Тонев, топката срещна дясната греда на Тодор Тодоров и попадна в обятията на вратаря. Малко преди това Удоджи се опита да заблуди главния съдия Николай Йорданов, след като се хвърли в наказателното на ловчанлии, но дузпа не последва. Единствените възможности за Литекс бяха в края на първото полувреме и в началото на второто. Преди почивката Петър Занев опита далечен изстрел, но не уцели рамката на Беконо. в 47-та минута Ивелин Попов пък не можа да оползотвори добро центриране на Том и от няколко метра би в аут. Така дойде 64-та минута, когато Кирил Котев се извиси в наказателното на Литекс и засече в мрежата центриране от корнер на Удоджи. До края на двубоя ловчанлии не можаха да създадат нито едно положение пред вратата на ЦСКА, а "червените" не направиха нищо значимо при контраатаките си. В крайна сметка шампионите заслужено станаха и носител на Суперкупата, въпреки всички катаклизми през лятото и въпреки разпордадения отбор.