Рафаел Надал се класира за четвъртия кръг на US Open след чиста победа над Ришар Гаске от Франция - 6:0, 6:1, 7:5. Испанецът се нуждаеше от 2.17 часа, за да пречупи своя съперник и да стигне до осминафиналите в надпреварата.

Вторият в основната схема започна вихрено и за малко над час вече водеше с два сета. В първата част Гаске оказа съпротива и въпреки, че не взе нито един гейм, успяваше да спасява много от точките за пробив. Във втория сет силите на французина намаляха и Надал по-бързо печелеше точките.

Третата част се оказа най-оспорвана, като Гаске дори проби съперника си, но в 11-тия гейм Надал взе подаването на французина и след това затвори мача.

В следващия кръг испанецът ще играе с Франсис Тиафо (САЩ).

Напред продължават още Карлос Алкарас, Яник Синер, Марин Чилич и Андрей Рубльов, като най-големи проблеми имаше руснака. Той трябваше да минава през пет сета срещу Денис Шаповалов.

В турнира при дамите световната №1 Ига Швьонтек също продължи напред, след като победи Лорън Дейвис с 6:3, 6:4.