Мъжкият национален отбор по баскетбол на България записа трета загуба на европейското първенство. Тимът на Росен Барчовски отстъпи на Черна гора с 10 т. - 81:91.

До почивката българите се държаха много добре и дори водеха с една точка, но направиха по-слабо второ полувреме. Александър Везенков отново беше най-резултатен с 26 точки и осем борби. Андрей Иванов добави 17.

Загубата намалява много шансовете на България да продължи напред, след като Черна гора постигна втори успеха в група А.

Това беше трети мач за българите, като до края на груповата фаза тимът на Росен Барчовски среща домакина Грузия (на 6 септември) и Белгия ден по-късно.

За фазата на директните елиминации се класират първите четири отбора от всяка група.