Манчестър юнайтед" нанесе първа загуба на лидера във Висшата лига "Арсенал', надделявайки с 3:1 в най-интересния мач от шестия кръг на шампионата. "Червените дяволи" се наложиха на своя стадион "Олд трафорд", след като направиха най-добрия си двубой.

Тимът на Ерик Тен Хаг показа желание, агресия, както и отлична ефективност при контраатаки. Именно по този начин паднаха трите попадения на "Юнайтед".

Новото попълнение на състава Антъни вкара в 35-ата минута, за да изведе "червените дяволи" напред. Букайо Сака изравни час след началото на мача, но последваха още два гола за домакините. Маркъс Рашфорд беше точен в 66-ата и 75-ата минута.

"Юнайтед" взе четвърта поредна победа след старта с две загуби. Тимът вече има 12 точки и е пети в таблицата. "Арсенал" остава лидер с 15 точки и за пръв път губи, след като започна с пет поредни победи.