"Барселона" постигна четвърта поредна победа в Ла Лига и временно излезе начело в таблицата, след като надви "Кадис" с 4:0. Срещата от петия кръг на испанския шампионат обаче ще се запомни с проблем на фен в публиката, заради който двубоят беше прекъснат повече от 30 минути.

След нулева първа част "Барселона" стигна до два гола чрез Френки Де Йонг (55') и Роберт Левандовски (65').

В 81-ата минута срещата беше прекратена заради инцидент на трибуните. Първоначално не се знаеше какво се случва, но след това се оказа, че привърженик на "Кадис" е получил сърдечен удар. Двата тима останаха на терена, а камерите уловиха и бързата реакция на вратаря на домакините Ледесма, който намери дефибрилатора, за да го занесе на мястото на пострадалия.

По-късно отборите бяха прибрани в съблекалните, а след 32 минути двубоят беше подновен. По информация на вестник "Спорт" зрителят е успял да напусне стадиона с пулс след многоминутна несигурност.

В оставащите минути "Барселона" вкара още два гола чрез Ансу Фати и Усман Дембеле.