"Реал" (Мадрид) продължи с отличното си представяне от началото на сезона и записа шеста поредна победа в Ла Лига, след като се наложи над "Атлетико" с 2:1 в градското дерби. Отборът на Карло Анчелоти е с перфектен баланс след първите шест кръга.

Това е най-добър старт за "Реал" от сезон 1987-88, когато белите отново потеглят с шест поредни победи.

Шампионът взе преднина от два гола още преди почивката. Родриго откри в 18-ата минута, а в 36-ата се разписа и Федерико Валверде. "Атлетико" игра по-добре през второто полувреме, но стигна само до един гол, който отбеляза Марио Ермосо в 83-ата минута.

В класирането "Реал" има 18 точки, с две повече от "Барселона". "Атлетико" е едва седми с 10 т.

Във всички турнири "Реал" вече има девет поредни победи, като това се случва едва за трети път в историята на клуба от Мадрид след сезони 1961-62 и 1968-69. В предходните два случая тимът от Мадрид стартира с по 11 поредни успеха.