188 300 броя хартиени бюлетини за изборите за Народно събрание на 2 октомври за секциите в 30 многомандатен изборен район Шумен пристигнаха днес пред сградата на Областна управа, съобщиха от пресцентъра на администрацията.
Бюлетините и другите изборни книжа ще бъдат приети с протоколи от служители на областна администрация и членове на Районната избирателна комисия. Те ще бъдат съхранявани в специално помещение, определено със заповед на областния управител, охранявано от служители на ОД на МВР Шумен.
По график тази седмица изборните материали ще бъдат предадени на общините на територията на областта.
Хартиени бюлетини ще се използват за гласуване в секции с под 300 избиратели, в подвижни избирателни секции. Хартиени бюлетини ще има на разположение и в секциите с машинно гласуване, за да се гарантира вота на избирателите при евентуални повреди на машините.
ШУМ.БГ
Коментари
Краси Янев
Най-после една позитивна новина! Хартиената бюлетина е символ на демократичния избор и дава свобода на възрастните хора да изразят правото си на глас! С нетърпение очакваме резултатите от изборния ден!
Доктор Йоткер
Владо Йолов вече е напазарувал гласове у новопазарската махла
Избирател
Никоя партия не ми е дала списък със законите които ще промени, какви са измененията на ЗИД , ефект от прилагане на измененията в законите. Чакам до изборите да ми представите план за работа в НС по дати и часове. Аз ви давам заплатката така, че искам да разбера каква работа ще свършите.
Анонимен
Не се учудвай, че нямат планове партиите, понеже те нямат намерение да пишат и променят закони - това се видя и в последния парламент. Отиват там, за да крадат колкото успеят, до следващите избори след няколко месеца.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
До Краси Янев - ти мръсен герберски трол - скрий се малко и замълчи. След 5 дни ще се скриеш като мишка.
Анонимен
Моля да ми простите дилетантските въпроси.
Машината сигурно средство за гласуване ли е и може ли да се направи повторно преброяване при съмнение?
Къде още по света я използват?
Анонимен
Прощавам ти.
Машината е най-сигурното средство за гласуване от гледна точка на предотвратяването на манипулации с вота. За разлика от хората, машината не греши. Затова и няма смисъл от повторно преброяване - резултатът ще е еднакво точен винаги.
А последният въпрос е неправилно зададен - не "Къде още по света", а "Къде вече по света" се използват машини.
до 27.09.2022 23:47
Австралия , Бангладеш , Белгия , Бразилия , България , Конго , Естония , Франция ( жители извън страната ) , Индия , Япония ( само общински ) , Филипините , САЩ , Венецуела
Всички страни от Америките , Европа и Азия са тествали и тестват такива машини , както и интернет гласуване или разработват различни проекти в тази насока.