Родители на деца, спортуващи в зала „Плиска“, започнаха подписка за премахването на бариера, с която не се допуска влизането на автомобили към централния вход на комплекса. За ден са събрани вече 60 подписа, като след това искането на родителите ще бъде внесено в община Шумен.
Бариерата е поставена преди около две седмици от Общинското предприятие „Общински жилища и имоти“, което е стопанин за спортните зали. Тя ограничава достъпа до залите по волейбол, баскетбол, хандбал, художествена гимнастика и фехтовка.
Сега родителите паркират автомобилите си на поляната край залата, където няма осветление. Там и мястото е ограничено и когато започнат интензивни тренировки, което ще стане от началото на следващата седмица, се очаква стълпотворение от хора и коли. Опасенията на родителите са от това, че около залата е тъмно, а сега и по-опасно заради промененото движение на автомобилите.
„При нас практиката е такава, родителят идва с автомобил, например, оставя детето на тренировка, но не стои да го чака, а идва след определения час и си го взима. Като това досега ставаше като се спираше до входа на залата“, обясни Марийола Спасова.
Тя допълни, че притесненията на родителите са свързани още и с това, че от тренировка децата излизат „затоплени“, а през предстоящите студени месеци ще трябва да преминават разстоянието от залата до поляната или до съседните паркинги на хипермаркетите, което може да засегне здравето на децата.
Управлението на бариерата се извършва от служител на "ОЖИ", който обаче има и други задължения – като да почисти след тренировки залата, и не може да бъде намерен постоянно на входа. От паркоместата през залата пък сега могат да се възползват само треньори. Вчера при проверка на репортер на ШУМ.БГ пред входа имаше само една кола на треньор, а занимания имаше в три от залите.
Бариерата вече е станала и причина за инцидент. При опит да направи маневра на заден ход кола се е ударила в препятствието, поради факта, че е тъмно, а след удара е изтръгнат постамента на бариерата.
Директорът на ОП „ОЖИ“ Пламен Инджев отказа да отговаря на въпроси на ШУМ.БГ, като насочи към пресслужбата на общината.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
По мое време (миналия век) ходехме до залата с автобус или пеш. Тогава имахме и спортисти, чиито имена още дълго ще се помнят.
Aхмет
Да не я напраяят кравеферма само, с тея директори
Анонимен
Проблемът може да се реши като се увеличат паркоместата. Част от зелената площ да стане паркинг и площта зад нея да се асфалтира и също да стане паркинг. Инфраструктурата в момента е на ниво 1972 г.,когато е построена залата.
АГЕНЦИЯ НАЙ-ВЕРНИ РЕЗУЛТИ
1.ПП 37,9%
2. ВЪЗРАЖДАНЕ 15,6%
3.ДПС 8,5 %
4. ГЕРБ 8.3%
5 БСП 8.1%
6. ДБ 8.00%
7. ВЪЗХОД 4.5%
Анонимен
И кое точно е глезотия? Никой от родителите не ходи да си оставя колата там и да се разхожда по поляната. Ходим да си оставим децата и да ги вземем от тренировки. И когато са на 6 - 7 години няма как да ги оставим да ходят сами и да си тръгват сами от тренировки. Да, налага се да ходим с коли, защото децата ходят и на училище. Ако ми кажете как да си заведа детето от СУ"Панайот Волов" до залата...
Анонимен
Родителите искат децата им джигити по лесно да убиват пешеходците и недрогираните нормални хора
Анонимен
За тези, които се изказват без да са навътре в проблематиката ще кажа, че има моменти в които децата могат да ходят пеша- в други не. Когато са на тренировка от 18.30 например, а са втора смяна, скоростното предвижване е от значение. А като се разкаля след дъжд няма и измъкване.
Анонимен
Спираш на широкото и готово ,като отидат всички да ги карат и спрат пред залата кво става ???? Пълна каша нали ... Всяко дете може да върви 30 метра или родител ..много важни станахте бе пуууу ,само претенции.. да ви направят паркинг в залата най добре
Анонимен
И къде е това широкото в часовете когато залата се пълни???