Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 125 в Руан (Франция) с награден фонд 115 хиляди евро.

Поставената под номер 10 българка елиминира швейцарката Зимона Валтерт с 6:3, 6:4 за 85 минути.

27-годишната Томова, която е 94-а в световната ранглиста, навакса изоставане от 1:3 и със серия от пет поредни гейма тя стигна до успеха в първия сет.  Във втората част софиянката пропиля ранен брейк аванс срещу 113-ата в света Валтерт, но след това стигна до нов пробив за 4:3 и това се оказа решаващо.

С успеха тя заработи 15 точки за класацията на УТА и 1613 евро, а за място на четвъртфиналите ще срещне Ана Конюх (Хърватия), "щастлива губеща" от квалификациите.

24-годишната Конюх е бивша номер 20 в света, но в момента заема 170-ата позиция в ранглистата. Двете имат един мач помежду си в Белград през миналия сезон, спечелен от хърватката с 5:7, 6:2, 6:2.

Томова участваше и в надпреварата на двойки, но снощи тя и представителката на домакините Естей Каскино загубиха на старта от Анкита Райна (Индия) и Розали ван дер Хук (Нидерландия) с 2:6, 5:7.