Националният отбор на Италия победи с класическото 3:0 Хондурас в началото на футболния турнир на Олимпийските игри в Пекин, а Бразилия се измъчи с Белгия и победи "червените дяволи" с 1:0. Италия надви с 3:0 Хондурас в мача си от група "Д", като головете вкараха Себастиан Джовинко, Джузепе Роси и Робърт Аквафреска. Малко по-късно в група „С”, халфът Ернанес, спаси бразилците с гол в последната минута срещу Белгия за крайното 1:0. 23-годишният южноамериканец проби белгийската защита 12 минути преди края на мача и отправи изстрел с левия си крак покрай вратаря Лоугън Бейли. Белгийците останаха с девет човека три минути преди края на срещата, след като Маруан Фелиани бе изгонен. През 1984 и 1988 година бразилците печелят сребърен медал на Олимпийски игри, а през 1996 година бронзов. "Кариоките" обаче все още нямат злато от Олимпийски игри. /БГНЕС