Националният отбор на България по хандбал за жени допусна второ поражение от Италия и отпадна в първата фаза на квалификациите за Мондиал 2023.

Скуадрата спечели реванша в Киети с 33:29 (18:13) и продължава напред в пресявките, след като на 2 ноември взе аванс от 26:19 (9:12) след първия мач във Варна.

Българският тим, който се завърна на международната сцена след 6-годишна пауза, беше равностоен до средата на първото полувреме, но с 5 поредни гола домакините дръпнаха с 12:7 в 19-ата минута и запазиха предимството си почивката.

Силни няколко минути след средата на втората част и четири безответни попадения позволиха на гостенките да намалят до 23:26 в 49-ата минута, но до края италианките не позволиха разликата да бъде съкратена повече.

Най-резултатна за "трикольорите" беше Мари Томова с 9 гола, а Лидия Ковачева и Полина Генчева добавиха по 6 попадения.

За Италия с 8 гола се отличи Рамона Маноилович.