Реал Мадрид спечели с 2:1 у дома срещу предпоследния Кадис и се приближи на две точки до лидера в класирането Барселона. "Кралете" надиграха трудно своя противник в мач от 14-ия кръг на Ла Лига и се върнаха към победите след равен и загуба в предишните два шампионатни мача.

Едер Милитао откри резултата в полза на Реал в 40-а минута, а Тони Кроос направи 2:0 в 70-а.

Гостите върнаха един гол чрез Лукас Перес в 82-а минута и в оставащите минути домакините трябваше да треперят. В добавеното време Алфонсо Еспино пропусна отлична възможност да донесе точказа Кадис.

Валенсия прекъсна негативна серия от пет поредни мача без победа в първенството след категоричен домакински успех с 3:0 срещу Бетис.

Валенсия доминираше, но стигна до трите точки едва след червен картон за Едгар Гонсалес от Бетис в 61-а минута, след което в оставащите минути Андре Алмейда, Уго Гиямон от дузпа и Джъстин Клуиверт реализираха трите гола за домакините.

Валенсия е 10-и в класирането с 19 точки, а Бетис остава шести с 24 точки.