С гол на Масена Моке от дузпа в 76-ата минута Вихрен победи сочения за абсолютен фаворит в А група през този сезон отбор на Левски. "Сините" пропуснаха дузпа в 59-ата минута, когато Георги Иванов - Гонзо не можа да преодолее стража на домакините Лучини. Столичани бяха тотално надиграни от бойкия тим на домакините. Само първите няколко минути бяха равностойни, а до почивката възпитаниците на Филип Филипов израеха с по-голямо самочувствие, не се притесняваха от безспорно по-високата класа на противника и по-често се озоваваха пред вратата на Цветан Димитров. В 23-ата минута главният съдия Цветан Георгиев се поколеба да отсъди дузпа за домакините след съмнение за игра с ръка на Веселин Минев в наказателното поле на Левски. Наставникът на домакините Филипов реагира бурно, за което бе изпратен на трибуните с червен картон. До почивката Шукардиния, Иво Димитров, Карадимитрос се озоваха в изгодни позиции, но Юсеф Рабех игра стабилно и не допусна да се стигне до отбелязване на гол. Най-опасното голово положение на гостите бе в 42-ата минута, когато Георги Христов изскочи сам срещу вратаря на Вихрен, но отличният в този мач Лучини го изпревари за миг и улови топката. След почивката футболистите на Вихрен продължиха да налагат своя стил и с бързи контраатаки се озоваваха пред вратата на Левски. В 50-ата минута Шукардиния от фаул от 20 метра стреля директно срещу вратата на гостите, вратарят Цветан Димитров изби, а при добавката Карадимитрос не успя да открие резултата. В 58-ата минута Цветан Георгиев отсъди дузпа в полза на Левски за спъване на Дарко Тасевски от Флориан Лучини. Георги Иванов стреля от бялата точка, но вратарят на Вихрен поправи грешката си и улови топката. 13 минуто по-късно от фаул Еривертон центрира в наказателното поле на Левски, Георгиев с глава засече от 2 метра, но топката излезе в аут. В 75-ата минута реферът Георгиев отсъди дузпа в полза на Вихрен, след като Живко Миланов задържа в наказателното поле Шукардиния. Резервата Масена Моке бе точен и откри за 1:0 за Вихрен. Нова великолепна проява имаше Лучини осем минути преди края на редовното време, когато изби с крак удар отблизо на Кръстовчев. Отборът на Левски притисна домакините, но до края защитата на Вихрен бе на мястото си и не допускаше тримата нападатели да обстрелват вратата. Нетинфо