Пет училища със статут на иновативни и още 6 без този статут в област Шумен получават общо 35 513 лв. за въвеждане, развитие и обмен на иновативни практики в обучението. Средствата са по програмата на Министерството на образованието „Иновации в действие“.
33 713 лв. са предвидени за популяризиране и мултиплициране на добри иновации. Предвижда се с тях да се осъществят партньорства с посещения в училищата за представяне на добри образователни иновации. От общите средства неиновативните училища получават пакет от 2583 лв., а иновативните – 3643.
Проекти по програмата на МОН са спечелили Професионална техническа гимназия „Симеон Велики“ във Велики Преслав, Основно училище „Свети свети Кирил и Методий“ в село Драгоево, Средно училище „Свети свети Кирил и Методий“ в Смядово, Основно училище „Васил левски“ в село Градище, Основно училище „Панайот Волов“ в кв. „Дивдядово“, Професионална гимназия по облекло, хранене и химични технологии в Шумен, които са неиновативни.
По 3 643 лв. получава всяко училище областта, което е със статут „иновативно“ за учебната 2022/2023 г. Това са: Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“ във Върбица и шуменските учебни заведения - Средно училище „Панайот Волов“, Профилирана природо-математическа гимназия „Нанчо Попович“, Средно училище „Йоан Екзарх Български“ и Средно училище „Сава Доброплодни“.
Училището по изкуствата в Шумен получава и 1800 лв. по четвъртия модул от програмата, по който се отпускат средства за материали, учебни средства и пособия за прилагане на иновативни методи на преподаване.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Охааа
иновативни банкети ще правят директорките
много много пари влизат в училищата, но качеството на образованието е на много ниско ниво иначе заплатите на даскалите големи, сега по Коледа ще ги натъпчат яко с пари за дрехи, коледни и други
Гог до горния
Малко, жалко, гнусно, завистливо човече!
До първия
Ами стани и ти учител.
Анонимен
Пари от МОН и специална награда трябва да получи бившата директорка на 3 ОУ ,,Д. Благоев" за разрушаване (в пряк и преносен смисъл ) на училище. И челен опит е нужно да сподели ,, Просто Киро " бледнее пред нея.
Анонимен
Наливат пари , не бяха европейски програми ,не бяха държавни субсидии, много пари много чудо за едни чалга учители които възпитават чалга поколение !!!
опа-а-а
Илчето пак развя байрак из ФЕЙСА и безгръбначните й почитатели я заливат с блудкави харесвания , но и другият лагер не спи . Абе най- добре да си седне на пухкавите меки части и да си гледа внуците.
!!!!!!!!!!
Голяма част от учителите отиват в училище да отбият номера, че са на работа, никаква всеотдайност, подготовката им е много слаба иначе със самочувствието, че от тях започва света. Жалки са. Е, като им увеличиха заплатите, вдигнаха ли нивото на образованието?!? Същата работа. Много неподготвени и много неграмотни! Турбочалгари се правят на даскали. Срам и позор. Няма как да имат респект от родители
До предния
Колко пъти да обяснявам, че учителите правят каквото могат, но заради делегираните бюджети, никое дете не повтаря, дори и да трябва. Затова има неграмотност, защото директорите нареждат всички да минат в по-горен клас с благословията на министерството. Иначе училището губи пари. И така може да чете и пише или не може, минава нататък. Сега ясно ли ти е? Учителите се опитват, но нямат мотивация.
гражданин
Като не сте доволни от учителите, ставайте учители и оправете нещата.
Всички сте големи разбирачи, ама ви давам точно седмица в училище. И после да говорим лесно ли е.
Акъл да дава отстрани всеки може. И да плюе също.