Пет училища със статут на иновативни и още 6 без този статут в област Шумен получават общо 35 513 лв. за въвеждане, развитие и обмен на иновативни практики в обучението. Средствата са по програмата на Министерството на образованието „Иновации в действие“.
33 713 лв. са предвидени за популяризиране и мултиплициране на добри иновации. Предвижда се с тях да се осъществят партньорства с посещения в училищата за представяне на добри образователни иновации. От общите средства неиновативните училища получават пакет от 2583 лв., а иновативните – 3643.
Проекти по програмата на МОН са спечелили Професионална техническа гимназия „Симеон Велики“ във Велики Преслав, Основно училище „Свети свети Кирил и Методий“ в село Драгоево, Средно училище „Свети свети Кирил и Методий“ в Смядово, Основно училище „Васил левски“ в село Градище, Основно училище „Панайот Волов“ в кв. „Дивдядово“, Професионална гимназия по облекло, хранене и химични технологии в Шумен, които са неиновативни.
По 3 643 лв. получава всяко училище областта, което е със статут „иновативно“ за учебната 2022/2023 г. Това са: Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“ във Върбица и шуменските учебни заведения - Средно училище „Панайот Волов“, Профилирана природо-математическа гимназия „Нанчо Попович“, Средно училище „Йоан Екзарх Български“ и Средно училище „Сава Доброплодни“.
Училището по изкуствата в Шумен получава и 1800 лв. по четвъртия модул от програмата, по който се отпускат средства за материали, учебни средства и пособия за прилагане на иновативни методи на преподаване.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Моля проверете усителката по математика на шестите класове в Ставата! Не умее да си оценява учениците
Не умее да си предаде урока
Димитров
Подценява децата ,потърпевша е не само дъщеря ми
Проверка,а не награди за такива учители дето подценяват и тормозят децата
Ст.Стефанова
Така е!! Проверка!
също родител
Стига сте си надценявали децата. Да не разчитат само на учител и сами да се потрудят. АМАН от неадекватни родители,претендиращи за оценки.Простия няма как да прецени!
Анонимен
Даскали заплатаджий много-учители няма,учители!
РИО-Шумен
Конкурсите за учители трябва да са публични както за учителите за детските градини, така и за училищата! В конкурсната комисия трябва да участват родители, общественици, експерти и др, защото на учителите се дават най-важната част от обществото-децата и затова изискванията към учителите трябва да бъдат най-високи, а не както сега се назначават с връзки и шуробадажанащина!
Георгиева
Да си учител тряба:призвание, желание,
любов към децата!
Сега са малко,но ако се повишат изискванията,а и обучението във ВУЗОВЕТЕ мисля че при добро желание
може да се оправят нещата!
Анонимен
Нищо не може да се оправи. Нивото на учители ,родители и ученици е едно - много шум за нищо с балкански привкус. Срещащите се все още читави хора сами се грижат за образованието на децата си. Това е състоянието на родното училище ,което все още е ,,българско" .
гладен директор
ох-котюююююююююююю , пачки по стотачки