Коста Рика победи Япония с 1:0 и завърза интригата в група Е на световното първенство по футбол. Тимът от Централна Америка стигна до успеха с гол на защитника Кейшър Фулър в 81-ата минута.

С победата Коста Рика събира три точки, колкото има и Япония. В първата си среща костариканците загубиха с разгром 0:7 от Испания, а японците надвиха изненадващо Германия. По-късно през деня се срещат Испания и Германия.

Със загубата Япония пропусна голям шанс да се доближи до класиране към елиминациите.

Първата част беше белязана от повече битка и нито един точен удар. След почивката Япония игра по-настоятелно, но не успя да преодолее Кейлор Навас.

В 81-ата минута Фулър откри резултата, след като получи пас около наказателното поле и стреля, а вратарят на Япония не успя да спаси.