Първата ни ракета Петя Неделчева загуби днес осминафиналния си мач срещу световната номер 9 и поставената под номер 8 в схемата на олимпийския турнир по бадминтон - малайзийката Мю Чо Вонг с 0:2 гейма (16:21, 8:21). Петя започна добре двубоя си срещу азиатката и до прекъсването на 11-та точка водеше в резултата, макар и с минимална преднина. След паузата, нашето момиче продължи да се противопоставя успешно на Вонг, която я затрудняваше основно с прецизността си на мрежата и доброто разпределяне на перото по целия корт. Силата на Петя отново бе мощната й атака. В края на гейма Неделчева направи няколко грешки, които дадоха преднина на малайзийката и тя успя да го затвори с крайното 21:16 точки. Вторият гейм започна зле за Петя. Българката очевидно не успя да преодолее факта, че изпусна победата в първия гейм и започна да играе разконцентрирано, допускайки единични грешки, нетипични за нейната игра и състезателна класа. Нашето момиче не можа да разкрие възможностите си и позволи на своята съперничка да поведе в резултата с категоричното 16:7. До края на гейма българката игра без типичния за нея хъс и позволи на Вонг да затвори тази част с резултат 21:8 точки. С тази загуба, участието на Петя на втората й Олимпиада приключи. За съжаление, българката не можа да повтори успеха си от Атина 2004, където тя достигна 1/4 финал.