Първата ни ракета в тениса Цветана Пиронкова загуби от младата словашка звезда Доминика Цибулкова с 0:2(2:6, 2:6) сета във втори кръг на олимпийската надпревара в Пекин. Българката не започна добре в първия сет и позволи на своята съперничка, поставена под номер 16 в схемата на Игрите и настояща номер 19 в света, да направи пробив и да поведе в резултата. При 5:1 гейма в полза на 19-годишната словачка, Цвети успя да вземе своето подаване, с което записа още един гейм в своя актив. Това обаче не беше достатъчно и Цибулкова затвори този първи сет с крайния резултат 6:2 гейма. И вторият сет започна лошо за пловдивчанката, която позволи на съперничката си да направи два пробива и отново да поведе в резултата с 3:0 гейма. След тази преднина, 44-та в света българка се активизира и успя да вземе два гейма в своя полза, с което и да се доближи до своята опонентка. До края на сета представителката на Словакия не позволи на Цвети да направи пробив и затвори и тази част с крайното 6:2 гейма. 19-годишната словачка е побеждавала нашето момиче и в двата мача помежду им - в квалификациите на турнирите на твърди кортове в Братислава през 2006 г. и тази зима в Сидни. В предишния кръг Цвети елиминира Марта Домаховска от Полша след победа с 2:0 сета.