Борусия Дортмунд победи с 2:1 РБ Лайпциг в дербито на 23-тия кръг в Бундеслигата. Така с 8-та поредна победа в първенството, футболистите на Един Терзич оглавиха класирането с актив от 49 точки, докато РБ Лайпциг остава 4-ти с 42 пункта.

Борусия поведе още в 13-ата минута, когато Юлиан Брант прати топката във вратата, но след намесата на ВАР голът бе отменен заради игра с ръка. Дортмунд стигна до аванс в 21-ата минута, когато Марко Ройс бе точен от дузпа.

В 39-ата минута Емре Джан удвои преднината на домакините, след като наказа неубедителна игра на РБ Лайпциг в защита.

Второто полувреме предложи също много емоции, като и двата тима направиха пропуски. Все пак в 74-тата минута Емил Форсбери върна интригата, след като отблизо намали изоставането на РБ Лайпциг.

В заключителните минути Тимо Вернер и Форсбери пропиляха възможности за изравняване.