Радослав Великов успя да спечели бронзовия медал в категория до 55 кг на турнира по свободна борба в Пекин, след като победи в мача за третото място азербайджанеца Намиг Севдимов с 2-1 части (0:2, 3:1, 1:0). Първата част завърши 0:0 и жребият отреди клинча да изпълни световния шампион Севдимов. Той се възползва от ситуацията и спечели първата част с 2:0. Великов започна лошо втората част, след като Севдимов поведе с 1:0. Българинът обаче излъга своя съперник, направи 3 точки и изравни резултата на 1-1 части, след като победи с 3:1. В третата част, Великов поведе с 1:0, удържа на натиска на своя съперник и спечели частта, с което и триумфира в мача с 2-1 части. Българинът си осигури участие в мача за бронзовите медали в категория до 55 кг, след като победи в репешажите грузинеца Бесарион Гочашвили с 2-0 части. През двете минути на първата част не бе отбелязана точка и Великов получи правото да изпълни захват. Българинът се възползва от това и спечели частта с 1-0, а след това във втората се наложи над съперника си с 2-1. Сутринта възпитаникът на Симеон Щерев започна с поражение от американеца Хенри Сехудо с 1:2 части (1:0, 2:3, 3:4). Сехудо обаче стигна финала и изтегли Великов в репешажите. За златото по-късно днес един срещу друг ще се изправят Сехудо и японеца Томохиро Мацунага. /БГНЕС