Анхел Кореа се появи от скамейката на резервите и вкара гол, който може да има стойност от 50-ина милиона евро за Атлетико (Мадрид) в края на сезона.

Тимът на Чоло Симеоне победи с 1:0 Бетис на свой терен, а попадението на аржентинеца дойде в 86-ата минута.

Кореа се разходи в защитата на гостите и вкара хладнокръвно, за да прати Симеоне в еуфория, както и над 50 000 по трибуните на "Ванда Метрополитано".

Победата бе над пряк конкурент за място в топ 4, а тя означава, че Атлети вече са на 9 точки пред Бетис при оставащи 9 кръга до края на сезона. Много трудно, на прага на невъзможното, изглежда тимът на Ел Чоло да бъде изместен от четворката.

Нещо повече - третият Атлетико може да гледа нагоре в класирането - към втория Реал, който е само с пет точки повече и още е в Шампионската лига, където чака четвъртфинали с Челси.

Както и Купа на краля, където предстои реванш срещу Барселона. Така "кралете" може да загърбят лигата поне като приоритет, при положение, че изоставането от лидера Барселона е 12 точки и титлата изглежда мираж.

Каталунците водят със 71 точки, Реал има 59, Атлетико е с 54, а Реал Сосиедад - с 48. Петият Бетис е с 45 т.