Наполи се върна към победите в Серия "А" след успех с 2:1 при гостуването си на Лече в 29-ия кръг.

Това беше един от петте съперници, които отмъкнаха точки от неаполитанци до момента, но този път хората на Лучано Спалети се справиха.

Представянето на гостите далеч не бе убедително, но достатъчно, още повече, че предстои четвъртфинал с Милан в Шампионска лига. Същият съперник, който разгроми бъдещите шампиони с 4:0 в миналия кръг.

Джовани Ди Лоренцо днес откри резултата в 18-ата минута след точно изпълнение с глава, дошло след центриране от десния фланг.

В началото на втората част Лече изравни след точен удар на Федерико Ди Франческо, но 12 минути по-късно Антонино Гало си отбеляза автогол и оформи крайния резултат.

За Наполи това бе 24-а победа през сезона и първа от 8 ноември, в която нито Виктор Осимен, нито Квича Кварацхелия се разписа.