Севиля пропиля аванс от две попадения и завърши наравно 2:2 пред собствена публика срещу Селта Виго в двубой от 28-ия кръг от Примера дивисион.

След само 19 минути игра домакините останаха в намален състав заради втори жълт и съответно червен картон на Папе Гей.

Севилци поведоха в резултата две минути преди края на първата част чрез удар с глава на Юсеф ен Несири, който беше точен отблизо с глава след центриране от ъглов удар на Сусо.

В 81-ата минута Маркос Акуня също се разписа във вратата на гостите от Виго, които до този момент не се възползваха от численото си преимущество на терена.

Частичният обрат започна в 89-ата минута, когато шут на Мигел Родригес в десния ъгъл върна един гол в полза на галисийците.

В третата минута на допълнителното време Гонсало Пасиенсия с глава след подаване на Уго Майо възстанови равенството в двубоя.

Близо 120 секунди след това главният съдия Валентин Писаро показа червен картон и на Акуня, а домакините завършиха срещата с 9 футболисти.

Севиля се намира на 13-то място в Примера дивисион с 32 точки, докато Селта заема девета позиция с 4 точки повече./БТА