Лацио победи с 2:1 у дома Ювентус в последен мач от 29-ия кръг от шампионата на Италия. Столичани се намират на втора позиция в класирането и имат 5 точки преднина пред градския си съперник Рома, заемащ третата позиция в Серия А.

Сергей Милинкович-Савич даде аванс за римляните в 38-ата минута след дълго подаване на Матия Дзакани.

Три минути преди почивката Адриен Рабио изравни за гостите след центриране от корнер и разбъркване пред вратата на Лацио.

В 53-ата минута на двубоя на "Олимпико" Матия Дзакани реализира победния гол в полза на домакините след асистенция на Луис Алберто.

Лацио записа първа победа срещу гранда от Торино от 2019 година насам. "Орлите" могат да постигнат най-силното си класиране в Италия през последните 23 сезона.