Спартак 1918 Варна не успя да се възползва от грешната стъпка на Хебър, който загуби днес от Черно море с 0:1, и да намали дистанцията между двата отбора в дъното на класирането в efbet Лигата. Момчетата на треньора Димитър Димитров-Херо загубиха пред собствена публика от Берое с 0:4 и шансовете им за оставане в елита намаляват все повече. За победителите Тонислав Йорданов реализира хеттрик. Спартак 1918 Варна остава последен след този мач със скромните 12 точки, с 4 по малко от 15-ия Хебър и 8 от 14-ия Пирин. С успеха си Берое е вече с 24 точки на 11-та позиция във временното класиране.

Първото по-сериозно положение в мача бе за гостите в 8-та минута, когато Винни Трибуле бе изведен сам срещу вратаря на домакините и стреля, но Кристиано Фигейредо успя да спаси. В 15-та минута Берое откри резултата. Топката успя да достигне до Симеон Мечев, който с техничен удар вкара за гостите. В 22-та минута Родни Антуи опита удар от около 20-тина метра, но топката се отби в играч на гостите. Играчите на Спартак 1918 Варна имаха претенции за дузпа в тази ситуация. Положението бе прегледано с ВАР и главният съдия Иво Андреев отсъди наказателен удар за домакините в 26-та минута. Минута по-късно зад топката застана Лерой Микелс, който стреля но вратарят на Берое Иван Караджов успя да спаси, при последвалата добавка отново стреля Лерой Микелс, но стражът на гостите показа класа и спаси и този удар. В 40-та минута домакините можеха да изравнят резултата, но след удара от дистанция на Евандро топката премина на сантиметри над вратата. В 45-та минута Берое пропусна да удвои преднината си. Винни Трибуле проби отляво и пусна топката в наказателното поле на Спартак 1918 Варна, тя достигна до Тонислав Йорданов, който стреля, но вратарят на домакините Кристиано Фигейредо показа класа и спаси.

В 46-та минута Александър Цветков стреля опасно от около 20 метра, но топката попадна право в ръцете на вратаря Иван Караджов. В 51-та минута Уерди Мара стреля от повече от 20 метра, но за късмет на домакините топката се отби в гредата. Две минути по-късно Серхан Юсеин стреля извън наказателното поле, вратарят на Спартак 1918 Варна Кристиано Фигейредо успя да избие топката, която попадна у Тонислав Йорданов, който с удар по диагонал отдясно, от около десетина метра вкара за 2:0 за Берое. В 65-та минута Берое поведе с 3:0. Спас Георгиев центрира отдясно, а Тонислав Йорданов с глава засече топката и вкара втория си гол в срещата и третия за старозагорци в мача. В 75-та минута гостите бяха близо до нов гол. Винни Трибуле премина през двама играчи на домакините и се отзова срещу вратаря на Спартак 1918 и стреля, но стражът Кристиано Фигейредо успя да избие топката в корнер. В 81-та минута съдията отсъди дузпа за Берое за игра с ръка на Пламен Димов в наказателното поле на домакините. Минута по-късно Тонислав Йорданов бе точен от бяха точка и оформи своя хеттрик в срещата.

Голмайстори: 0:1 Симеон Мечев (15-та минута), 0:2 Тонислав Йорданов (53-та мин.), 0:3 Тонислав Йорданов (65-та мин.)1 0:4 Тонислав Йорданов от дузпа (82-ра мин.);