Килиан Мбапе отбеляза своите голове №27 и №28 за сезона в Лига 1, като по този начин се погрижи Пари Сен Жермен да не сбърка при гостуването си на последния в класирането - Анже. Столичани спечелиха с 2:1 и така поне временно дръпнаха с 11 точки на върха пред втория Марсилия, който обаче е и с мач по-малко от шампионите.

Младата суперзвезда на гостите даде преднина на своя тим още в 9-ата минута, когато се възползва от хубав пас от крайната линия на Хуан Бернат и откри резултата - 1:0.

В 26-ата минута Мбапе направи 2:0, като вероятно няма изненадани от това, че головото подаване бе дело на Лионел Меси. Аржентинецът пропусна да се разпише малко преди почивката.

През второто полувреме гостите видимо намалиха темпото, като това позволи на Анже да върне един гол, но вече бе прекалено късно. Домакините се разписаха три минути преди края чрез Сада Тиуб.

За столичани победата бе трета поредна, докато Анже губи трети пореден двубой и е просто въпрос на време изпадането им официално да стане факт.