Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира на клей от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 7,7 милиона евро.

Поставеният под номер 26 Димитров стартира с победа над французина Грегоар Барер със 7:6(6), 7:6(2)  след почти два часа игра. Двамата сервираха много солидно през цялата среща. 31-годишният хасковлията дори не стигна до възможност за пробив, а в същото време отрази и петте шанса на съперника да вземе подаването му, четири от които в осмия гейм на втората част, който българинът измъкна от 15:40.

В първия тайбрек четвъртфиналистът в надпреварата през 2015 година Димитров отрази сетбол при 5:6 точки и с три поредни разигравания стигна до успеха. Във втория тайбрек пък той дръпна с 6:1 точки и реализира втория си мачбол.

Така българинът си осигури 48835 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 32-ото място. Той очаква победителя от двубоя между защитаващия титлата си водач в схемата и номер 2 в света Карлос Алкарас (Испания) и Емил Руусувуори (Финландия).