Отборът на Тотнъм без Димитър Бербатов в състава си записа втора поредна загуба за новия сезон във Висшата лига, след като „шпорите” бяха победени на „Уайт Харт Лейн” от гостуващия тим на Съндърланд с 2:1. Капитанът на българския национален отбор по футбол бе оставен извън групата за първото домакинство на тима от Северен Лондон и неговата липса се виждаше много явно на терена. „Черните котки” поведоха в резултата, когато в мрежата на Гомес се разписа Киърън Ричардсън в 55-та минута. В 73-та минута, „шпорите” успяха да изравнят чрез Джърмейн Джинас след асистенция на Лука Модрич. Новото попълнение на Съндърланд Джибрил Сисе обаче се разписа с глава още сс първото си докосване на топката в 83-та минута след хубаво центриране на Дарил Мърфи и показа, че момчетата на Рой Кийн ще бъдат доста по-опасен тим през новия сезон. Стилиян Петров изигра цял мач за Астън Вила при загубата с 2:3 като гост на Стоук Сити. Всички резултати в днешния ден от втория кръг на Висшата лига на Англия: Блякбърн – Хъл 1:1, Ливърпул – Мидълзбро 2:1, Нюкасъл – Болтън 1:0, Стоук С. – Астън Вила 3:2, Тотнъм – Съндърланд 1:2, УБА – Евертън 1:2. /БГНЕС