"Ливърпул" победи с 1:0 "Брентфорд" в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Тимът на Юрген Клоп постигна шестия си пореден успех и запази надежда за класиране в Топ 4.

Червените са на пето място с 62 точки, само на точка зад четвъртия "Манчестър юнайтед", който обаче е с два мача по-малко, а в неделя гостува на "Уест хем".

"Ливърпул" натисна в началото и стигна до гол още в 13-ата минута след добра атака, завършена от Мохамед Салах. Диого Жота опита удар, но Давид Рая спаси. Дарвин Нунес съща пропусна възможност за "Ливърпул".

В 40-ата минута "Брентфорд" стигна до гол чрез Браян Мбемо, който надигра Върджил ван Дайк, но попадението беше отменено заради засада.

След почивката и двата отбора трудно създаваха положения. Коди Гакпо пропусна един от малкото шансове за домакините. Малко след това Трент Александър-Арнолд отправи силен удар, но Рая спаси. В последните минути Гакпо пропиля още една възможност.