Макс Ферстапен (Нидерландия) с "Ред Бул" спечели победата в Гран при на Маями във Формула 1 за втора поредна година.

Двукратният световен шампион стартира от девета позиция, но беше най-бърз на пистата край "Хард Рок Стейдиъм" във Флорида и триумфира с време 1:27:38.241 час. Така той записа трети успех за сезона.

Ферстапен победи съотборника си в "Ред Бул" Серхио Перес, който стартира първи. Нидерландецът беше последен от 20-е пилоти, които влязоха в бокса, след като започна състезанието с твърди гуми, но лесно изпревари мексиканеца в 48-ата от общо 57 обиколки в надпреварата. Перес остана втори на 5.384 секунди от победителя.

Испанецът Фернандо Алонсо с "Астън Мартин" завърши трети на 26.305 секунди и записа четвърто трето място в пет старта от началото на кампанията. Четвърти финишира Джордж Ръсел с "Мерцедес", следван от Карлос Сайнс с "Ферари", който получи пет секунди наказание заради превишена скорост в бокса.

Стратегията за използването на различните гуми беше единственото, което водеше до смяна на водачеството по време на състезанието, тъй като нито един пилот не се завъртя или катастрофира и нямаше флагове за предупреждение.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън (Великобритания) навакса седем места, за да завърши шести, след като започна 13-и в решетката.

С победата Макс Ферстапен увеличи своя аванс на върха в генералното класиране при пилотите на 14 точки. Нидерландецът, който днес записа и най-бързата обиколка в хода на надпреварата, е начело с актив от 119 точки. Втори със 105 е Серхио Перес, а тройката допълва Фернандо Алонсо със 75 точки.

Много звезди от световния шоубизнес бяха сред гостите на надпреварата в Маями - Илон Мъск, Вин Дизел, Шакира, Серхио Агуеро, Майк Тайсън, Серина Уилямс, Роджър Федерер и други.

Сезонът във Формула 1 продължава след две седмици с Гран При на Емилия-Романя на пистата "Имола".

20. Логан Сърджънт (САЩ) Уилямс             - на 1 обиколка

най-бърза обиколка: Макс Ферстапен (Нидерландия) - 1:29.708 (217.184км/ч) в 56-а обиколка