С девет човека на терена, отборът на Реал Мадрид успя да разгроми с 4:2 тима на Валенсия и да спечели Суперкупата на Испания. Както е известно първият двубой на "Местая" завърши 3:2 и с общ резултат 6:5 Кралския клуб грабна трофея. Двубоят бе напълно равностоен в началните минути, като домакините имаха две възможности за попадение. Първо в 11-ата минута Раул прати топката на сантиметри встрани от съперниковата врата, а деветминути по-късно Рууд ван Нистелрой опита късмета си с изстрел от сериозна дистанция, но Тимо Хилдебранд улови коженото кълбо и предотврати опасността. Постепенно гостите от Валенсия поеха инциативата и се задържаха по-продължително в половината на Реал. Това даде резултат в 32-ата минута, когато с хубав удар от дъгата пред наказателното поле Давид Силва се разписа за 0:1. Това изненада "белите", които не бяха подготвени за подобен развой на мача. Неприятностите за столичани обаче не свършиха дотук, тъй като в 40-ата минута останаха с човек по-малко на терена. Новото поълнение Рафаел Ван дер Ваарт получи директен червен картон за много грубо нарушение срещу Мата. Едва след почивката късметът се усмихна и на момчетата на Бернд Шустер, като в 49-ата минута те получиха възможност да изпълнят дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден заради игра с ръка на Албиол в наказателното поле на гостите. Зад топката застана Рууд ван Нистелрой, който възстанови равенството на "Сантяго Бернабеу". След изравнителното попадение "белите" видимо се активизирха и не спираха да атакуват в търсене на втори гол. Вместо това обаче Кралския клуб получи нов удар, като остана само с девет човека на терена. В 72-ата минута и Рууд ван Нистелрой бе изгонен, след като получи втори жълт картон за нарушение срещу Рубен Бараха и пое към съблекалните по-рано от предвиденото. Никой в Мадрид обаче не бе подготвен за това, което се случи само шест минути по-късно. След центриране от корнер, Диара стрел с глава, топката срещна напречната греда и се върна в наказателното поле точно в краката на Серхио Рамос, който не се поколеба и донесе пълен обрат в резултата за Реал Мадрид. Последва истински голов спектакъл, изнесен от възпитаниците на Бернд Шустер. В 85-ата минута, завърналият се от тима на Хетафе, Рубен де ла Ред покачи на 3:1, а две минути след него Гонсало Игуаин добави още едно попадение в актива на домакините. Минута преди края на редовното време Фернандо Мориентес успя да върне едно попадение и надеждите на "прилепите", но за второ чудо нямаше време и така срещата завърши при резултат 4:2. След този драматичен успех Кралския клуб вдигна Суперкупата н Испания за рекорден осми път в историята си, с което изпреварва вечния си враг Барселона, който е печелил ценното отличие само седем пъти.