Българският пилот Никола Цолов завърши на 11-о място в основното състезание за Гран при на Монако във Формула 3. Уикендът в княжеството е трети кръг за сезона в сериите, които са поддържащи на Формула 1.

Цолов, който остана 14-ти в спринтовата надпревара в събота, стартира от 15-а позиция. Той бързо успя да се изкачи напред, но след това остана на 11-ото място и нямаше шанс да изпревари съотборника си Грегоар Соси, който взе последната точка.

За втори път през сезона Цолов завършва 11-и, както се случи и в Австралия във втория кръг.

Българският пилот е дебютант във Формула 3, а през миналата година стана шампион в испанската Формула 4.

През следващата седмица са състезанията в Барселона, а сезонът включва още Австрия, Великобритания на "Силвърстоун", "Хунгароринг" в Унгария, "Спа" в Белгия и за финал "Монца".