Лош старт за българските отбори в евротурнирите, след като снощи Локомотив София завърши наравно 1:1 със сръбския отбор Борац Чачак. Срещата от втория кръг на Купата на УЕФА се игра пред около 3500 зрители на стадион „Васил Левски“. Софийските железничари се нуждаеха от победа, след като загубиха първата среща с 0:1. Мачът започна добре за Локо. В 18-та минута Антунович подаде към Димо Атанасов, който с хубав удар прати топката в мрежата на Борац. Осем минути по-късно локомотивци имаха възможност да удвоят преднината си, след като Атанасов подаде на Шпишич, който стреля от въздуха, но топката излезе в аут. В 29-та минута Балдовалиев бе изведен зад защитата на Борац, след което нападателят падна и поиска дузпа, но съдията от Дания Свейн Моен му показа жълт картон за симулация. Гостите от Чачак се добраха до равенството още през първата част. В 36-та минута съдията Моен отсъди дузпа за сръбския отбор и даде жълт картон на Иво Иванов. Точен от бялата точка бе Стоянович, който сложи край на надеждите на Локомотив за по-нататъшно участие в евротурнирите. БГНЕС