Вицешампионът Левски пропусна страхотен шанс да играе в групите на Шампионската лига, след като във втори пореден мач тотално надигра белоруския БАТЕ, но завърши при недостатъчното 1:1 в Борисов. С общ резултат 2:1 напред продължават съперниците от бившата съветска република. Левски започна добре мача и отлично воле на Николай Димитров във втората минута можеше да навести мрежата на Хутор, но топката срещна тяло на белоруски защитник. В осмата минута центриране на Вагнер бе засечено от Георги Иванов, за съжаление обаче - в аут. Секунди след това Мирослав Иванов овладя топката в наказателното поле, но попрекали с дрибъла и ударът му от малък ъгъл мина високо над вратата. Въпреки че българите доминираха в началото, радостта сполетя домакините в 15-ата минута, когато при първия си поглед към вратата на Киш, БАТЕ отбеляза за 1:0. Коварно изсипване пред "синята" врата бе отклонено от Сосновки, топката мина комично през краката на словашкия страж на Левски и се спря в мрежата. Младият вратар на домакините беше герой за своите в 22-ата минута, когато спаси удар на изскочилия сам срещу него Николай Димитров. След силната си проява обаче той зареди няколко неуверени намеси при центрирания, от които за съжаление българите не се възползваха. Ново статично положение пред Киш за малко не доведе до нова порция радост в белоруските редици. За щастие обаче ударът с глава на играч на домакините не намери целта. Левски се върнаха в мача в 40-ата минута, когато бомбен изстрел на Владимир Гаджев намери горния десен ъгъл на Хутор с който "сините" направиха 1:1 и останаха на един единствен гол от заветното класиране в Лигата. Страховит удар от воле след изпълнение на корнер за малко не направи резултата 2:1 за БАТЕ, но за щастие на вицешампионите топката излезе в аут. Левски получиха неочакван подарък в 44-ата минута, когато Ближнюк получи втори жълт картон за нарушение срещу вратаря Киш. Въпросният състезател вече имаше едно официално предупреждение в първите секунди на двубоя. Левски продължиха да доминират и през втората част. Те бяха пълновластни господари в средата на терена, но така и не успяваха да организират добра, остра атака, с която да матират за втори и решителен път защитата на домакините. Прилична контраатака на БАТЕ в 59-ата минута завърши със силен удар, при който топката мина на около метър над вратата. "Сините" изтръпнаха и в 67-ата минута, когато неумението на белорусите да оползотворят численото си преимущество в нападение спаси Левски от неприятен втори гол пасив. С всяка изминала минута обръчът около вратата на БАТЕ се затягаше все повече и повече. В 75-ата минута Гаджев отправи нов удар, но Хутор спаси квалитетно. Отново Гаджев, три минути по-късно опита технично да отбележи, но ударът по-скоро вдигна самочувствието на младия вратар на БАТЕ. В 80-ата минута беше ред и на Георги Христов да опита късмета си, но би прекалено леко и Хутор улови. Противно на всяка логика, Левски отпусна газта в последните минути на мача и от тотални господари на терена за цели 85 мин, българите се оказаха в ролята на отбраняващи се. Ситуацията бе конфузна и за играчите на БАТЕ, които пък след като ритаха безцелно топката близо час и половина, сега трябваше да показват така трудната за тях креативност в нападение. Словашкият вратар Даниел Киш извади страхотна топка в четвъртата минута на даденото продължение на мача, оставяйки все още шансове за "сините" в последните мигове. Всичко обаче свърши точно 15 по-късно с последния съдийски сигнал на рефера Конрад Плауц. Нетинфо