Черно море победи Макаби Нетаня с 2:0 и се класира за следващата фаза, след като Сашо Александров вкара гола на кръга в турнира за Купата на УЕФА, а Рикардо Андре му отговори с не по-малко красиво попадение. В 8-та минута бившият национал пресече една лошо изнесена топка от 34-годишния капитан и вратар на Макаби Лилиян Щраубер и с второто докосване го прехвърли. Шутът на "десетката" на Черно море бе почти от централната линия и бе достатъчно прецизен, за да бъде неспасяем за противниковия страж. До края на полувремето обаче израелците възвърнаха самочувствието си и създадоха две опасности пред Карамфил Илчев. В 14-та минута Менаши не можа да се възползва от пряк свободен удар от дъгата на наказателното пред вратата на Черно море. В 32-та минута пък Окоча не можа на метър от голлинията на Илчев да засече прострелно центриране от ляво. Черно море също имаше своя шанс да удвои резултата в 22-та минута. Тогава Миро Манолов получи топката в наказателното поле, излъга вратаря Щраубер, който го препъна. Топката продължи към футболист на "моряците" и това даде възможност на латвийския рефер Андрейс Сипайло да се изложи, отсъждайки... авантаж. Тази атака също завърши безрезултатно и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Черно море. Принудителна вратарска смяна направи наставникът на варненци Никола Спасов между двете полувремена. Карамфил Илчев отстъпи мястото си на Красимир Колев, тъй като старите му проблеми с вестибуларния апарат се възобновиха. В 55-та минута "моряците" можеха да решат всичко в своя полза. Алекс центрира от дясно към близката греда, Фернандес отклони с глава, но Щраубер с мъка боксира в корнер. Седем минути по-късно резервата Краси Колев трябваше да докаже класата си. След двойно подаване между играчите на Макаби, Окоча се озова сам срещу българския вратар, но ударът му бе спасен с вещина от Колев. От този момент нататък възпитаниците на Лотар Матеус взеха инициативата и прибраха "моряците" в собствената им половина. Въпреки това Черно море вкара втори много красив гол в мача. В 77-та минута при еднаконтраатака левият бек Жолвадир Периш проби до аутлинията, след което центрира. От точката за дузпа Сашо Александров отклони с глава към непокрития Рикардо Андре, който с топовен шут от воле опъна до скъсване мрежата зад Щраубер. Лошото впечатление за рефера от Латвия Сипайло от първата част се затвърди от няколкото подминати жълти картона за играчи на Макаби Нетаня, които започнаха да тормозят Сашо Александров с брутални влизания. До края на двубоя евреите се опитаха да вкарат поне почетно попадение, но усилията им не се канализираха в чисти положения, а ударите обикновено излизаха в аут или срещаха тялото на български бранител. Киойо бе най-активен в наказателното поле на Черно море, но изстрелите му така и не намериха очертанията на вратата на Краси Колев. В крайна сметка Черно море победи с 2:0 и с общ резултат 3:1 се класира за първия кръг в турнира за Купата на УЕФА. Утре европейската футболна централа ще определи следващия съперник на "моряците", които при жребия ще бъдат в урната на непоставените. Нетинфо