Литекс победи с 2:0 Вихрен Сандански в последния мач от 4-ия кръг на "А" група и излезе еднолично начело във времено класиране. Момчетата на Станимир Стоилов надиграха симпатичния отбор от курортния град и заслужено се поздравиха с крайния успех. Оранжевите от Ловеч захапаха противника още от първите минути и създадоха редица положения пред резервния вратар на Вихрен Николай Годжев. С пропуски се отличиха капитанът Ивелин Попов, Вилфред Нифлор, Манолев, Сандриньо и Том. Офанзивните футболисти на Литекс направиха силен мач, като само късметът им липсваше, за да вкарат. Все пак вратата на Годжев бе разпечатана от французинът Нифлор, който в 25-та минута засече с глава центриране от ляво на Карлос Томе-Дуду. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0. През второто полувреме и гостите от Сандански се активизираха и създадоха напрежение пред Урош Голубович. Най-големият шанс пред отбора на Вихрен се откри в 57-та минута, когато сръбският страж на Литекс се принуди в типичния си акробатичен стил да избие удар с глава на Золтан Фехер. Две минути преди това Пламен Николов обаче беше направил резултата 2:0, след като засече центриране от корнер. Голът му бе доста куриозен, след като ударът му излизаше в аут, но коженото кълбо се чукна в последния момент в краката на капитана на гостите Валери Георгиев и се насочи към опразнената врата. В 69-та минута Николай Годжев отново се изяви чудесно, след като успя с крак да спаси удар на излезлия сам срещу него Ивелин Попов. В края на мача идентичен пропуск направи и Вилфред Нифлор, който бе изведен само срещу вратаря на Вихрен от резервата Момчил Цветанов. Така Литекс остана единствения тим без загуба в родната "А" група и оглави временното класиране. Нетинфо