1373 ученици са се записали за обучение в 8 клас за учебната 2023/2024 г. в училищата в област Шумен, съобщиха от Регионалното управление на образованието (РУО) в Шумен.
Броят им е след приключване на четирите етапа на централизирано класиране.
Средната пълняемост при реализирани 62 паралелки е 22,15 ученици. Прогнозният брой на РУО бе 62+1 паралелки при 1438 седмокласници през учебната 2022/2023 г.
След четирите класирания в 24 училища в 15 населени места от областта все още има свободни места за обучение в 8 клас. В учебните заведения има 221 непопълнени бройки в 31 паралелки (може да ги видите в прикачения файл).
Учениците могат да се запишат в съответното училище и паралелка със свободни позиции в периода 16 август - 11 септември 2023 г.
Документите за участие в класиране (в оригинал) се подават само в едно, избрано от кандидата, училище в срокове, определени със заповед на директора на училището, уточняват от РУО.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Къде е прикачения файл?
Анонимен директор
мангалите изчезнаха в по белите държави по европата и българските школа останаха празни , ами закривайте ги стига сте точили Евро пачки с тия празни комунистически сгради
Анонимен
Явно не си наясно с финансирането в българското образование и затова пишеш глупости.
Родител
Математическа,Езикова, Хуманитарната,Савата- това са предпочитаните.Най-слабите се записват в техникумите, с единици изключения,Голям сграден фонд,излишна администрация,вместо за учениците,децата да отиват парите.
Анонимен
221 свободни места! Толкова много Обединени училища !? В съседство Средни училища ! Паралелки в осми клас с припокриващи се специалности ! На кого са нужни- деца няма ! Не преброихте ли в началото на учебната година колко седмокласници има в област Шумен ?Не проучихте ли към какви специалности има интерес?
читател
Нови,иновативни директори са нужни за образованието на децата ни. Добре,че ще има конкурси,дано и родители участват в тях.Дано шефовете мислят
т за резултатите,а не за"приятелски"кръгове,усвояване(при) на европари.И аман от пенсионери-заплатаджии(лектори да са, щом уж им се работи)
зелен кон
Учители стават предимно хора,които не могат да работят друго или не ги одобряват, и това е един от проблемите,който води и до голямата неграмотност.
напротив
Сега учители стават работили преди това друго - сервитьорки ,барманки ,продавачки и някой друг охранител. Заплатите са прилични и сигурни - държавна работа . Те имат друг манталитет и пропуски в образованието си ,но са със огромно самочувствие иначе казано нагли и интелигентно семпли ,уви други няма.
столичанин в повече
И защо съществуват толкова училища,щом няма ученици.Пари на вятъра.И администрацията трябва да се регулира. До 500 ученици-1 заместник дир./половин бр.педагогич.съветник, на сходни училища 1 счетоводител и т.н.,така беше,когато бюджета беше от София.А за даскал не само "висше"документ е нужен, той вече лесно се взима.