Реал Мадрид продължава с безгрешното си представяне от началото на сезона в Испания. "Кралете" записаха пета победа от 5 мача и си върнаха първото място, където временно бе Барселона. Разликата между двата гранда е 2 точки.

На "Сантяго Бернабеу" домакините бяха вперили поглед в сензацията Джуд Белингам, който се бе разписал във всичките 4 мача от началото на сезона. Ако англичанинът бе успял да стори това и в петия, щеше да изравни рекорда на Златан Ибрахимович, който е единственият футболист, който е стартирал с попадения в първите 5 кръга.

Уви, Белингам не успя да се разпише, но въпреки това Реал обърна Реал Сосиедад за крайното 2:1.

Мадридският гранд допусна ранен гол в петата минута, но през второто полувреме се разписаха Валверде и Хоселу за крайната победа.

В друг интересен мач от кръга в Ла Лига Севиля записа първа победа, побеждавайки с 1:0 Лас Палмас.

Освен с дебютните 3 точки, двубоят ще се запомни и с голямото завръщане на Серхио Рамос.

Бранителят отново облече екипа на Севиля след 18 години пауза, като се отличи с добри отигравания.