България остана на второ място в група А на европейските квалификации по баскетбол за мъже, след като падна от Сърбия с 64:74 точки пред 20 000 зрители в зала "Белградска арена". Националите играха слабо през първото полувреме, което завърши 38:26, но в последната част от срещата бяха добри и малко не им достигна да обърнат резултата. За България Ибрахим Джабер отбеляза 12 точки, а Деян Иванов и Стефан Георгиев - по 10. Сърбите поведоха с 10:2 и след това изцяло контролираха играта. В началото на третата част Сърбия поведе с 14 точки - 40:26, по-късно разликата достигна 15 точки - 55:40 и в края домакините водеха с 13 точки - 56:43. Малко по-малко от пет минути преди края на мача разликата в полза на Сърбия достигна 21 точки - 68:47. Българите се мобилизираха и я намалиха до 9 точки след два след два наказателни удара на Димитър Ангелов - 62:71. Джабер направи резултата 64:72 една минута преди края на срещата, но Новица Величкович вкара последен кош и мачът свърши със 74:62. Така България остана на второ място в групата с 3 победи и 1 загуба. Сърбия оглави класирането също с 3 победи и 1 загуба. /БГНЕС