Младежкият национален отбор на България победи с 2:0 Ирландия в европейска квалификация, която се игра на стадион „Георги Аспарухов”. Първото попадение в срещата вкара нападателя на Байер Леверкузен Атанас Курдов в 44-та минута. Полузащитникът на Литекс Момчил Цветанов проби по десния фланг, пусна към Курдов в наказателното поле на ирландците, юношата на Левски бе с гръб към вратата на Ейре, но се обърна и с точен удар прати топката в мрежата на стража на гостите Редман. В 36-та минута, момчетата на Иван Колев се отчетоха и с греда на Чипев. Момчил Цветанов показа още веднъж невероятния си талант в 77-та минута, когато след една индивидуална акция навлезе в наказателното поле на гостите и с левия крак оформи крайното 2:0. „Лъвчетата” доминираха почти през цялата среща и заслужено спечелиха втората си победа в групата. В последния си мач от евроквалификациите, България гостува на Черна Гора на 9 септември. По-късно тази вечер е дербито в Група 3 между младежките национални отбори на Англия и Португалия. БГНЕС