Академичният съвет на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ гласува новите заместник-ректори. Предложението на ректора проф. д.н. Наталия Витанова е те да бъдат трима – доц.д-р Константин Константинов, доц. д-р Ирина Иванова и доц. д-р Станимир Железов, съобщиха от пресцентъра на висшето учебно заведение.
Доц. д-р Константин Константинов е с ресор учебна дейност и кандидатстудентска дейност. Той е възпитаник на Шуменския университет със специалност “История”, а през 2015 г. става доцент. Води лекции и упражнения по археология, историография на българската археология, средновековна българска археология, българска средновековна архитектура и др. Областите на научните му интереси са средновековна българска археология, средновековна гражданска архитектура и битова култура.
Доц. д-р Ирина Иванова е с ресор научноизследователска и художественотворческа дейност, институционален Еразъм+ координатор. Доц. Иванова също е завършила Шуменския университет. Доктор е по методиката на обучението по английски език, а доцент става през 2018 г. Води лекции и упражнения по методика на обучението по английски език, методика на ранното чуждоезиково обучение, хоспитиране, компетентностен подход и иновации в образованието и др. Областите на научните й интереси са методика, лингвистика, превод, езикоусвояване, квалификация и професионално развитие на учителите, английски език за академични цели, компетентностен подход в образованието.
Доц. д-р Станимир Железов е с ресор акредитация, оценяване и поддържане качеството на обучението и на академичния състав. Доц. Железов е завършил Шуменския университет в специалност “Информатика”. Води лекции и упражнения по Web-технологии, програмиране на Java, компютърна и мрежова сигурност, компютърни архитектури, въведение в информатиката и информационните технологии, облачни технологии. Областите на научните му интереси са информационна сигурност, компютърна стеганография, паралелно програмиране, Web програмиране.
ШУМ.БГ
Коментари
!!!
Пълна проверка, но за целта трябва да има нов гл.счетоводител и отговорни лица, а не същите, които са позволили това. И не се оправдавайте, че ректорът така ви е наредил, защото имате пълното право да му откажете и да не подпишете и да пуснете сигнал до правоохранителните органи, че ви принуждават против правилата и вътрешната ви убеденост да подпишете. Същите също носят наказателна отговорност.
Анонимен
Може да се квалифицира и като ОПГ - организирана престъпна група. Всички са знаели особено отговорните лица и никой не е отказал, а като за награда вдигали и техните заплати и облаги.
Анонимен
Аз мислих, че двете момченца са зам. ректорите.
По-здрав от ЮЗУ
И в ШУ явно е имало ОПГ като това в ЮЗУ. Вузовете са държавни, харчат основно държавни пари, но в МОН се правят на слепи и се оправдават с т.нар. академична автономия. Тя обаче се изразява с право да играе аькриваш специалност и да провеждаш самостоятелна кадрова политика. Не и обаче да крадеш държавни пари, които, ако още има държава, тя трябва да си ги вземе обратно.
Анонимен
До PR експерт11.11.2023 23:19
Какво да се коментират зам. ректорите като ги няма в международните бази данни за научен принос?
Вардааа!
Чистката започна! Уволниха Илийчо шожьопмето.
Анонимен
шофьорчето
Въпрос към проверяващите
На какво основание личният състав на Университета е изготвила договор с такава голяма заплата на един провален професор назначен 2 седмици след като напуска, за да не го санкционират. Заплата по-голяма даже от на административния си ръководител? И защо същият не ходел на работа, а получавал заплата? Кои са се подписали - гл.счетоводител, юрист, личен състав, трз??
Анонимен
А защо забравяте другият голям "специалист" бившият пом-ректор, какво стана с неговите договори, хонорари, глоби и за какъв размер са?