Манчестър Юнайтед очаквано се превърна в последния отбор, който се класира за четвъртия кръг в турнира за Купата на футболната асоциация.

"Червените дяволи" победиха с 2:0 третодивизионния Уигън след португалски голове на Диого Дало и Бруно Фернандеш от дузпа.

Те вече знаят е евентуалния си съперник за следващия кръг, като ще гостуват на един измежду четвъртодивизионния Нюпорт Каунти и петодивизионния Ийстли.

Уигън, който преди 10 години сензационно спечели Купата на ФА, днес не успя да се противопостави на по-именития си съперник. Любопитно е, че Ерик Тен Хаг заложи на изцяло титулярен състав в опит да не допусне шокираща загуба, която би могла да застраши поста му.

Юнайтед отправи над 30 удара и спечели заслужено, макар да направи много пропуски.

Резултатът бе открит от Диого Дало в 22-ата минута след къс пас на Маркъс Рашфорд и далечен удар, при който топката мина между много футболисти и попадна в ъгъла.

През втората част "червените дяволи" решиха мача със спорна дузпа след нарушение срещу Бруно Фернандеш. Самият той застана зад бялата точка и вкара за 2:0.