Димитър Бербатов се отчете с асистенция за Манчестър Юнайтед, но английският шампион загуби на "Анфийлд" с 1:2 от Ливърпул в среща от четвъртия кръг във Висшата лига. Българският нападател започна като титуляр срещата, която започна с лек превес на "червените дяволи". Още в първата минута Бербатов получи пас отдясно, но кълбото беше отбито от бранителите на "червените". Така дойде третата минута, когато българският нападател получи пас отдясно от Андерсон, навлезе дълбоко в наказателното поле на Ливърпул и сервира топката на крака на Тевес, който прониза Рейна. "Червените" реагираха като ужилени, но на два пъти холандският нападател на отбора Дирк Кайт пропусна положенията. Все пак домакините изравниха резултата. В 26-ата минута неразбирателство между Едвин ван дер Сар и Уес Браун доведе до автогол на бранителя на Юнайтед и се стигна до 1:1. До почивката Ливърпул беше по-активният отбор на терена, но не успя да материализира превъзходството си. В 33-ата минута бившият съотборник на Бербатов в Тотнъм Роби Кийн се размина с топката в наказателното поле, но овладя кълботои пробва удар, но той беше париран от бранителите на Манчестър Юнайтед. През втората част Ливърпул беше по-активният отбор на терена и създаде доста главоболия на Едвин ван дер Сар. В 50-ата минута на срещата Бербатов подаде пас на Тевес, но атаката се провали. След шест минути Йоси Бенаюн се измъкна от бранителите на "червените дяволи", но Ван дер Сар изби в корнер. Влезлият като резерва Райън Гигс пробва да прехвърли Рейна в 70-ата минута на двубоя, но испанецът акробатично спаси. В 77-ата минута грешка на уелския футболист позволи на Кайт да попаде голов пас на Бабел и той вкара победния гол за Ливърпул. В 81-ата минута Рууни подходи егоистично и вместо да подаде на Бербатов шутира, но топката се отби от бранител в червено. В последната минута на срещата Неманя Видич получи втори жълт картон и беше изгонен от терена. В даденото от съдията четириминутно продължение Рууни имаше възможност да изравни, но шутът му мина встрани от вратата на Рейна.Така Бербатов записа загуба при дебюта си за Манчестър Юнайтед.