В равностоен и напрегнат мач “Спартак” Плевен измъкна победата у дома срещу “Шумен” с 89:86. Особено инфарктни бяха последните секунди, в които, след като навакса изоставане от 8 т. “Шумен” имаше шанс да вкара мача в продължение, но двата опита от трите точки на Ликей и Тонев се оказаха несполучливи.

Срещата, която бе от 19-ия кръг на НБЛ, бе равностойна от самото си начало. “Спартак” Плевен започна по-силно със серия от 7:2. Шуменци бързо наваксаха изоставането и поведоха с 15:11. Отново “Спартак взе водачеството, но “Шумен” пак обърна и след първата четвърт поведе с 20:19.

Гонитбата в резултата продължи и през втората четвърт, която завърши при 22:22 и на почивката баскетболистите на Янко Янков отново имаха точка преднина - 42:41.

След паузата равностойната игра продължи, като домакините вкараха точка повече през третата четвърт и след нея резултатът бе равен – 66:66.

“Спартак” започна по-добре заключителните десет минути и успя първо да се откъсне с 3 точки, а след това преднината му стана 8. Шуменци отново натиснаха, натиснаха съперника, а след тройка на Камерън 22 секунди преди края на редовното време резултатът бе 87:86.

В последвалото изнасяне на топката бе фаулиран Алекс Ломакс от домакините. Той бе точен при двата си наказателни удари и даде преднина на “Спартак” от три точки – 89:86. В оставащите 7 секунди топката бе в отбора на “Шумен” и първо Ликей пробва стрелба от трите точки, а след това и Тонев, но и двата опита бяха неуспешни и “Шумен” трябваше да се примири със загубата.

31 т. 7 борби и 11 асистенции записа гардът на “Шумен” Браян Камерън в този мач. Уилфрид Ликей отбеляза 16 т., с 14 т. завърши Дейвид Ролинс.

Браянт Томас бе най-добър от тима на “Спартак” с 18 точки. 16 т. и 10 борби записа Талиб Зана,  Алекс Ломакс е с 15 т., 9 асистенции и 7 борби.

На 3 февруари от 18,00 часа “Шумен” посреща ЦСКА.