Италианският гранд Ювентус победи с 1:0 Зенит в първи мач от група Н и се завърна подобаващо сред най-големите в Европа. Отново капитанът на "бианконерите" Алесандро Дел Пиеро се превърна в герой за тима, след като отбеляза единственото попадение в мача от пряк свободен удар в 76-ата минута. Двубоят бе много равностоен, като се видя, че носителят на Суперкупата на Европа и купата на УЕФА е в по-добра физическа кондиция. Именно играчите на Дик Адвокаат започнаха по-добре и агресивно мача, като имаха невероятна възможност да открият, но Дани от две метра пропусна сам срещу Буфон в 11-ата минута. Последваха няколко добри атаки на Юве, неуспешно завършени от Трезеге. В 25-ата минута Каморанези с глава прати топката в гредата след центриране на Дел Пиеро. Веднага след това трябваше да бъде заменен от Салихамиджич. Второто полувреме започна отново по-добре за гостите, но Буфон не допусна гол. В 73-ата минута Поулсен с глава бе близо до гол, но стражът Малафеев изби в ъглов удар. Две минути по-късно Дел Пиеро взриви трибуните след страхотен удар от фаул. Истината е, че руският вратар можеше да се представи и по-добре, след изстрела на Дел Пиеро по диагонала от 26 метра. До края на срещата “бианконерите” подпомагани от своите тифози, запазиха резултата и спечелиха първите си три точки. Така Ювентус се завърна с успех след двегодишно отсъствие в Шампионската лига и европейските турнири.