Сър Алекс Фъргюсън обеща по-добра игра оттук нантък след края на мача с Виляреал 0:0от груповата фаза на Шампионската лига. Логично треньорът на "подводниците" Мануел Пелегрини остана много доволен от нулевото равенство на „Олд Трафорд”. Самият той отбеляза: „За съперника точките бяха нужни повече, отколкото на нас.„През следващите 27 дни ни предстоят много мачове и реших да дам почивка на някои от водещите играчи. Изискванията ми са всеки от футболистите да има повече игра на терена, но и да може да се възстанови в нужното време. Мисля, че през второто полувреме играхме по-добре, за по-дълго време владеехме топката и създадохме повече голови положения, отколкото през първата част на мача. Трима от нападателите сега са далеч от оптималната кондиция, а тактическото ми виждане беше да противопоставя на Манчестър Юнайтед силна нападателна линия. От две години насам Манчестър за първи път не взима победа на Олд Трафорд. Целта ни е да победим в следващата среща и да направим пробив в плейофите. Борбата в груповата фаза едва сега започва. Необходима ни е победа срещу Селтик в Испания. Кристияно Роналдо ни създаде доста проблеми, въпреки че влезе едва в 70-та минута и внесе свежи сили в играта на противника. След десет дни в отбора се завръщат Джузепе Роси Нихат Кахведжъ. Ако ударът на Франко беше попаднал в целта, то сега щяхме да говорим за най-красивия гол на вчерашния мач. Но за секунди той не успя да се ориентира и пропусна головото положение.”, сподели още старши треньорът на Виляреал Пелегрини. От своя страна Сър Алекс Фъргюсън заяви: „Днес се игра хубав футбол, а съперникът създаде няколко отлични положения. Нашата игра е правилна и футболистите играят с удоволствие на терена. Естествено, нужно е да побеждаваме. Реших да поставя в „основата” на отбора Харгрийвс и Нани, за които това е първият официален мач за сезона. Виляреал е силен отбор, който има голям опит в евротурнирите. Испанците играха така, както очаквах. Това не е най-лошия резултат, въпреки че повече бих желал да спечелим трите точки. Равният резултат между Селтик и Олборг, които са в нашата група също ни облагодетелства. Доволен съм от играта на отбора като цяло. Кристияно Роналдо направи дебютния си мач за сезона и съвсем не изглеждаше зле. Той дори можеше да открие резултата, но ударът му с глава срещна Карлос Тевес. Феновете на отбора подкрепиха Кристияно и мисля, че той го заслужава. Имаме прекрасна публика, която не забравя колко много е дал Роналдо за клуба. Съгласен съм, че нещо не е както трябва, може би остротата в атаката. Но знам и съм уверен, че след днешния ден и мач ще вървим само напред”. /БГНЕС